*Hamaki są używane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Większość ludzi     przyzwyczajona jest do hamaków wyłącznie na zewnątrz, konkretnie wiszący między dwoma drzewami, jednak jest to pewnego rodzaju stereotyp, gdyż obecnie hamaki są montowane  również w budynku. Jest to powszechne w Ameryce Łacińskiej stosowanie hamaka jako zwykłe  łóżko.

*Gdy śpisz w Hamaku śpisz w rybnej siatce… Tak to nie jest pomyłka, słowo Hamak  pochodzi od Hiszpańskiego słowa „Hamaca”, dawniej   oznaczając w Haiti siatkę rybną

*Hamaka z liny czy bawełny? Istnieje wiele hamaków, pierwotnie wykonane z lin obecnie z  bawełny, czy też innych tkanin. Często nurtuje nas pytanie który jest wygodniejszy, lepszy? Nie  ma klarownej odpowiedzi na to pytanie. Hamaki wykonane z tkaniny są łagodniejsze dla skóry i  nie pozostawiają śladów.

*Hamaki we wszystkich rozmiarach. Tradycyjny obraz hamaka to jedna osoba korzystająca z  hamaka, jednak, hamaki są w różnych rozmiarach, zarówno dla par jak również całych rodzin.

*Hamaki zapobiegają chorobom. W samym hamaku jako przedmiocie nie ma nic specjalnego co  zapobiega chorobom. Jednak dużym plusem jest fakt, iż większość bakterii, czy też pasożytów  znajduje się w glebie, to też hamak który wisi w powietrzu zapobiega bezpośredniemu kontaktu  pasożytów z naszym organizmem

Zapraszamy na stronę: www.whamaku.pl

 

 

0

Dodaj komentarz