Odpoczynek jest kluczem do dobrego samopoczucia i nabrania sił na kolejny dzień. Nie można o nim zapominać, więc warto zainwestować w coś, co skutecznie będzie przypominało nam o chwili dla siebie. Najlepszym sposobem na relaks jest oczywiście hamak, a dziś odpowiemy Wam, dlaczego warto go mieć w swoim domu!

Przyjęło się, że miejsce hamaka i fotela hamakowego jest na dworze, a ze względu na panujący u nas klimat, możemy z nich korzystać tylko przez kilka miesięcy w roku. Hamaki najlepiej sprawdzają się latem – to fakt – jednak nie ma co ograniczać wyobraźni. Przeniesienie hamaka do domu wymaga odpowiednich warunków i troszkę pracy, ale z efektów będziemy cieszyć się przez cały rok! Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce, które nie przysporzy kłopotów i zapewni bezpieczny montaż hamaka lub fotela hamakowego, bądź wystarczającą ilość przestrzeni do rozstawienia stojaków na wiszące leżaki. Wszystko zależy od metrażu, przearanżowania wnętrza i oczywiście Waszych chęci! Jesienią szczególnie mamy ochotę odpłynąć w krainę zapomnienia i po prostu porządnie się zrelaksować, a hamak bądź wiszący fotel nam to w pełni umożliwi. Nie jesteście jeszcze przekonani? Oto nasze argumenty za!

Fotel hamakowy Habana

Z hamakiem zadbasz o zdrowie kręgosłupa i wyciszysz negatywne emocje

Prawidłowo zawieszony hamak może zdziałać wiele dobrego dla obolałych mięśni i stawów. Pozycja, w jakiej leżymy w hamaku, jest naturalna dla naszego kręgosłupa, dzięki czemu redukujemy napięcia i rozluźniamy spięte mięśnie. Taka forma relaksu łączy przyjemne z pożytecznym – nie dość, że czujemy się odprężeni, to realnie wpływamy na zdrowie kręgosłupa. Hamak może pomóc nam pozbyć się bólów pleców, ale równie dobrze może stać się ich przyczyną. Jeśli odczuwamy dyskomfort podczas wypoczywania w wiszącym leżaku, warto upewnić się, że jest on prawidłowo zamontowany, lub udać się do fizjoterapeuty, który pomoże znaleźć przyczynę bólu.

A jak relaks w hamaku wpływa na nasz układ nerwowy? Okazuje się, że odprężenie mięśni i jednostajne wahnięcia leżaka to recepta na pozbycie się dolegliwości natury emocjonalnej. Jeśli czujemy chroniczny stres, zmęczenie, rozdrażnienie, a nawet mamy stany depresyjne czy lękowe, hamak może być ogromnym wsparciem dla naszego organizmu. Czas na relaks i odpoczynek w ciągu dnia to klucz do dobrego samopoczucia.

Hamak szeroki boho HW-C

Wypoczywaj i pracuj w hamaku

O komforcie odpoczynku w hamaku chyba nie trzeba wiele mówić – jest bardzo efektowny i można łączyć go z innymi czynnościami, jak na przykład czytanie, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów lub seriali. Oprócz działań czysto relaksacyjnych, w hamaku masz możliwość połączyć wygodę z produktywnością. Właściwie najlepsze w tym celu będą fotele hamakowe, w których przyjemnie się rozsiądziesz z laptopem, tabletem bądź smartfonem. Obecnie mnóstwo firm oferuje pracę zdalną, w której Wasz dom staje się biurem. Siedzenie za biurkiem cały dzień może być uciążliwe, więc żeby się odprężyć dobrą opcją będzie przeniesienie się na jakiś czas do wygodnego wiszącego fotela. Praca w takich warunkach to prawdziwy komfort! Fotele hamakowe docenią także uczniowie, którym brakuje motywacji do nauki. Przyswajanie wiedzy w akompaniamencie jednostajnych ruchów przytulnego fotela z pewnością pomoże Wam się skupić i umili ten intensywny dla umysłu czas.

Fotel hamakowy Habana

Fotele hamakowe jako alternatywa dla huśtawek

Gdy za oknami pogoda nie będzie zachęcała już do żadnych aktywności na zewnątrz, najmłodsi mogą poczuć się rozczarowani brakiem możliwości pohuśtania się na ukochanych huśtawkach. Doskonałą alternatywą będą fotele hamakowe dla dzieci, a w szczególności wiszące gniazdka, czyli popularne kokony. Trzeba jednak mieć swoje pociechy na oku, żeby nie próbowały poszybować w swoich fotelach pod sam sufit! Gniazdka dla dzieci zamontowane w domu nie dają takich możliwości jak standardowe huśtawki, ale w okresie jesienno-zimowym będą świetnym zamiennikiem, który dostarczy najmłodszym dużo frajdy. Otulające kokony dodatkowo dają poczucie bezpieczeństwa – dzieci mogą schować się w nich przed światem i przenieść do krainy marzeń. Wiszące fotele mają więc podwójną funkcję – są zarówno miejscem zabawy, jak i wyciszającą strefą dla Waszych pociech.

Fotel hamakowy z podstawką HC-COMFY

Fotel hamakowy dla dzieci JOKI i hamak dla dzieci Kids Hammock

Hamak w domu – to jest to!

Stworzenie strefy do wypoczynku w Waszych domach może być bardzo proste, jeśli zdecydujecie się na uniwersalne rozwiązania w postaci hamaków lub foteli hamakowych. Pokocha je cała rodzina, od najstarszych po najmłodszych! Przy wyborze odpowiedniego dla Was produktu warto postawić na jakościowych producentów. Najlepsze marki w okazyjnych cenach znajdziecie na stronie www.whamaku.pl – serdecznie polecamy!

0