Myśląc o odpoczynku, zazwyczaj idziemy w stronę wieczornego oglądania seriali po pracy bądź wybiegamy w przyszłość i planujemy najbliższy urlop w ciepłych krajach. Ale czy tylko w ten sposób można się zregenerować? Okazuje się, że odpoczynek w hamaku w ciągu dnia to świetny patent na odświeżenie umysłu i zmotywowanie się do dalszego działania. Człowiek nie jest maszyną, więc potrzebuje chwili oddechu, by móc zachować balans pomiędzy efektywną pracą, a właściwym funkcjonowaniem organizmu. Zadbaj o zdrowie i samopoczucie, oczywiście z hamakiem lub wiszącym fotelem.

KORZYŚCI Z ODPOCZYWANIA W HAMAKU

Okazuje się, że odpoczywać też trzeba umieć. Coraz więcej słyszymy o znaczeniu regeneracji dla naszego ciała oraz umysłu, i chociaż doskonale wiemy, że jest to ważne dla zdrowia, trudno nam to przychodzi. W dzisiejszym świecie wiecznie mamy coś na głowie, a ciągłe rozmyślania oraz natłok obowiązków męczą i odbijają się na naszej kondycji zdrowotnej. Dlatego powiedz sobie „STOP”, pomyśl o sobie, wypróbuj czegoś, co pomoże Ci zwolnić i nauczy Cię odpoczynku. Być może jedyne, czego potrzebujesz, to wygodny hamak w domu, w którym po prostu odpłyniesz i zostawisz wszystko, co Cię gryzie. Jakie są korzyści odpoczywania w hamaku? Obszerniej odpowiedzieliśmy sobie tutaj, dziś krótko i na temat:

Odciąż kręgosłup z hamakiem

Prace biurowe niestety wiążą się z trybem siedzącym, który na dłuższą metę może przysporzyć nam różnych dolegliwości ze strony kręgosłupa. By uniknąć problemów i zadbać o właściwą postawę ciała, konieczna jest aktywność fizyczna. Ale hamak też może pomóc, pod warunkiem, że będzie odpowiednio wyprofilowany. Materiał musi być napięty, a linki powinny tworzyć ze ścianą kąt 30-45 stopni. Ważna jest też nasza pozycja. Żeby tkanina właściwie przylegała do ciała, musimy ułożyć się w hamaku na ukos, co pozwoli odciążyć kręgosłup, a tym samym przynieść poczucie błogiej ulgi. Jeśli czujesz, że jesteś spięta_y, odpoczynek w hamaku może być wybawieniem.

Drzemka w hamaku

Pewnie słyszeliście już o power nap, czyli kilkunastominutowych drzemkach w ciągu dnia, które mają nas szybko zregenerować i dodać energii? Badania dowodzą, że taki zabieg przynosi realne efekty, więc warto o nim pomyśleć. Jednak czasami, chociaż odczuwamy zmęczenie, trudno nam zasnąć. W takich sytuacjach z rogu pokoju powinien pomachać do Was hamak, którego monotonne ruchy sprawnie przenoszą w objęcia Morfeusza. Drzemka w hamaku to najprostszy sposób, by dodać sobie sił i nie tracić czasu na długi proces zasypiania. Spanie w hamaku ma też wiele korzyści dla naszego ciała, o czym była mowa wyżej, zatem opłaca się spróbować!

Działanie terapeutyczne hamaka

Jeśli czujecie się spięci, rozdrażnieni, wiecznie czymś zaniepokojeni, to jednostajne wahnięcia hamaka mogą skutecznie oczyścić Was ze złych emocji. Ruch hamaka działa niczym hipnoza, z każdą minutą odpływa strach, stres czy złość, a na ich miejscu pojawia się błogi spokój, zrelaksowanie i harmonia. Hamak działa terapeutycznie nie tylko dla ciała, ale też dla ducha. Bujanie się w hamaku wzmaga produkcję hormonów szczęścia, dzięki czemu poprawia nastrój i pomaga uporać się z trudnymi emocjami.

SZYBKA REGENERACJA W CIĄGU DNIA. POTRZEBNA CZY NIE?

Tak, potrzebna! Nawet krótkie przerwy w pracy korzystnie wpływają na zdrowie. Jest mnóstwo argumentów za, oto niektóre z nich:

  • zwiększenie kreatywności,
  • redukcja stresu,
  • pobudzenie funkcji poznawczych,
  • dodanie energii,
  • lepsza koncentracja i spostrzegawczość,
  • pozytywny wpływ na układ immunologiczny,
  • większa produktywność,
  • trzeźwy umysł w podejmowaniu decyzji.

HAMAK W PRACY – MA TO SENS?

Cały czas mówimy o odpoczynku w ciągu dnia, a pewnie niektórzy z Was zastanawiali się, jak można wylegiwać się na hamaku w południe, skoro wtedy jesteśmy w pracy. To prawda, nie każdy ma taką możliwość, jednak coraz więcej pracodawców oferuje pracę zdalną bądź stara się dbać o swoich podwładnych, urządzając w firmach strefy wypoczynkowe. Jak się okazuje, hamaki w miejscach pracy doskonale się spisują! W czasie przerwy nic nie stoi na przeszkodzie, by uciąć sobie krótką drzemkę lub po prostu wypoczywać w hamaku bądź fotelu hamakowym. Efektywność takiego odpoczynku jest dużo większa, co przekłada się na wyniki w pracy. Pracując na home office, oprócz drzemania w hamaku, możemy też od czasu do czasu zamienić krzesło na wiszący fotel. Hamak w pracy znakomicie się sprawdza, o czym najlepiej przekonać się samemu.

POSTAW NA RELAKS W HAMAKU LUB WISZĄCYM FOTELU

Skoro już wiemy, że odpoczynek w ciągu dnia ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia, warto pomyśleć o hamaku lub wiszącym fotelu do Waszego domu bądź firmy. Obecność hamaków wniesie wiele dobrego do codziennego życia. Po pierwsze, nie będziecie zapominać o odpoczynku, a po drugie – efektywność Waszej pracy wzrośnie. Postawcie na relaks i zajrzyjcie na stronę whamaku.pl – tu wybierzecie idealny hamak lub fotel hamakowy do domu.

0