• Hamaki są używane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Większoś ludzi przyzwyczajona jest do hamaków wyłącznie na zewnątrz, konkretnie wiszący między dwoma drzewami, jednak jest to pewnego rodzaju stereotyp, gdyż obecnie hamaki są montowane  również w budynku. Jest to powszechne w Ameryce Łacińskiej stosowanie hamaka jako zwykłe  łóżko.
  • Gdy śpisz w Hamaku śpisz w rybnej siatce… Tak to nie jest pomyłka, słowo Hamak  pochodzi od Hszpańskiego słowa “Hamaca”, dawniej oznaczając w Haiti siatkę rybną
  • Hamaka z liny czy bawełny? Istnieje wiele hamaków, pierwotnie wykonane z lin obecnie z  bawełny, czy też innych tkanin. Często nurtuje nas pytani który jest wygodniejszy, lepszy? Nie  ma klarownej odpowiedzi na to pytanie. Hamaki wykonane z tkaniny są łagodniejsze dla skóry i  nie pozostawiają śladów.
  • Hamaki we wszystkich rozmiarach. Tradycyjny obraz hamaka to jedna osba korzystająca z  hamaa. jednak, hamaki są w różnych rozmaiaach, zarówno dla par jak również całych rodzin.
  • Hamaki zapobiegają chorobom. W samym hamaku jako przedmiocie nie ma nic specjalnego co  zapobiega chorobom. Jednak dużym plusem jest fakt, iż większość bakterii, czy też pasożytów  znajduje się w glebie, to też hamak który wisi w powietrzu zapobiega bezpośredniemu kontaktu  pasożytów z naszym organizmem

Źródło:  www.blog.classiceneer.pl

0

Dodaj komentarz