Ostatnio coraz częściej zdarza mi się oglądać dokumenty lub reportaże, które otwierają szeroko oczy na różne sprawy dotyczące ludzkości i całego świata.

Po prawie każdym tego typu seansie myślę sobie, że czasem niewiedza jest błogosławieństwem. Zwłaszcza gdy dochodzi do mnie na ile rzeczy, nie mam wpływu i jak my ludzie sami sobie szkodzimy na wiele różnych sposobów.

Obecnie jestem świeżo po dokumencie “True cost” dotyczącym m.in. tzw. fast fashion i uprawy bawełny. Zatrważające jest w tym przypadku to, że przez nasz konsumpcjonizm próbujemy dopasować do siebie naturę. Zalewamy ją chemią, żeby szybciej dawała nam swoje dobra, które szybko wykorzystujemy i chcemy więcej. Logiczne, że natura potrzebuje czasu, żeby naturalnie dać nam swój “owoc”, ale nas to nie obchodzi bo chcemy szybciej i więcej.

Wielu ludziom wydaje się, że kupując produkt, na którego metce widnieje napis: ”bawełna 100%” jest wystarczające. Wbrew pozorom najczęściej nie jest to ani wystarczające, ani dobre dla naszego zdrowia. Na rynek trafia tylko niewielki procent bawełny wysokiej jakości a reszta to bawełna uprawiana za pomocą środków owadobójczych i pestycydów. Środki te często są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, zwłaszcza dla układu nerwowego niemowląt i dzieci. Uprawa bawełny znajduje się na niechlubnym pierwszym miejscu w rankingu najbardziej toksycznych. Myślę, że fakt ten nie wymaga dodatkowego komentarza.

Warto więc otworzyć oczy i szukać produktów wytwarzanych z niczym nie napędzanych “owoców” natury. Takim wytworem natury na pewno jest bawełna wysokiej jakości, która nie tylko jest dla nas “przyjazna” ale trwalsza i przyjemniejsza dla ciała.

Idąc tym tropem, zrobiłam przegląd w internecie, żeby sprawdzić ile jest marek w Polsce, które w wyrobie swoich produktów stawiają na wysokiej jakości bawełnę. Niestety okazało się, że ciągle jest ich niewiele, ale istnieją i warto o nich mówić i je reklamować.

Ja dziś chcę przedstawić jedną z nich a mianowicie whamaku.pl, gdzie bez większego problemu znajdziemy produkty wykonane z bawełny najwyższej jakości.

Przyznam, że w przypadku tego sklepu początkowo moje zainteresowanie przykuł aspekt wizualny, bo dostępne tam produkty są naprawdę piękne. Na szczęście ku mojej uciesze wykonanie hamaków jest również na wysokim poziomie. Nie dość, że można znaleźć takie, które są ręcznie tkane to dodatkowo wykonane z bawełny najwyższej jakości. Myślę, że jest to ważne, ponieważ hamak jest często w bezpośrednim kontakcie z naszym ciałem. Dodatkowo nabieram zaufania do tego typu sklepów, bo wiem, że zależy im na zdrowiu kupujących i stawiają oni na produkty wysokiej jakości, o co w tych czasach jest coraz trudniej.

0

Dodaj komentarz