Pokój do spania wbrew nazwie nie musi być tylko praktycznym pomieszczeniem z łóżkiem. Odpowiednia jak również kreatywna aranżacja sprawi, iż wieczory i poranki nabiorą przytulnego, romantycznego klimatu – stylowy fotel hamakowy jest zaś jednym z jego ważniejszych elementów.

Obok komód i szaf hamak w sypialni jest jedynym meblem dopuszczającym nieco osobistego nieporządku w postaci swetra przerzuconego przez poręcz lub niedoczytanej gazety. Jego zrelaksowany charakter doskonale pasuje do idei osobistego pokoju, gdzie człowiek nie musi niczego udawać i jest po prostu sobą – najczęściej bez krawata i makijażu.

Miękki fotel hamakowy już samym swoim wyglądem potrafi wywołać wrażenie ciepła i przytulności w pomieszczeniu, dlatego często decydują się na ten mebel także ci, którzy niekoniecznie planują spędzać w nim czas. Wygodny profil i przyjemny w dotyku materiał szybko jednak potrafią sprawić, że atmosferę spokoju i relaksu odczujemy nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim na własnej skórze – gdy tylko zdecydujemy w się w takim fotelu odpocząć. Sypialnia to szczególne wnętrze mieszkania i domu, w których na pierwszym miejscu powinno się stawiać na komfort. Mowa też komfort psychiczny, który odczuwamy, wchodząc do sypialni. Istotne jest tu silne skojarzenie z miejscem, w którym możemy swobodnie odpocząć, można je jednak wzmocnić także odpowiednim wystrojem.

Warto przy fotelu umieścić stolik, na który będzie można odłożyć pilot lub kubek, i w ten sposób zmaksymalizować poziom wygody. Przydatna okazuje się również pasująca stylistycznie podstawka pod stopy, którą można zakupić w sklepie razem z fotelem hamakowym. Wśród innych akcesoriów zwiększających wrażenie przytulności – i znów: zarówno wizualnie, jak i z powodów czysto praktycznych – dobrze też rozważyć  miękkie poduchy, w których będzie można się umościć zależnie od naszych aktualnych potrzeb i preferencji. Koc lub wełniany pled to kolejny element „kącika wypoczynkowego”. Przerzucony przez oparcie fotela będzie zawsze pod ręką, gdyby zaszła potrzeba otulenia się nim, ale też samą swoją obecnością istotnie wpłynie na budowanie atmosfery komfortu i ciepła w sypialni.

1

Dodaj komentarz