Prawdopodobnie fotel hamakowy był by wspaniałym prezentem dla Dziecka z autyzmem. Dlaczego? Fotel otula Dziecko dość ściśle, podczas gdy buja się ono. Ruchy kołysania w połączeniu z poczuciem bezpieczeństwa, jakie zapewnia struktura fotela hamakowego, przyczyniają się do natychmiastowej poprawy stanu autystycznych Dzieci. Nawet po 15 minutach spędzonych na bujaniu się, rezultat może być bardzo pozytywny. Dziecko będzie bardziej zrelaksowane, bardziej skupione, a taki stan może się utrzymać nawet do końca dnia.

Znaczna część terapii autyzmu koncentruje się na integracji sensorycznej i jednym z najwspanialszych narzędzi tej terapii jest właśnie kołysanie! Ludzie z różnego rodzaju zaburzeniami takimi jak autyzm, PDD, ADHD czy zespół Aspargera będą czerpali duże korzyści z kołysania się w fotelach hamakowych. Ten ruch będzie stanowił część ich terapii.


Ruch wahadłowy przywraca równowagę systemu przedsionkowemu – część mózgu – i pomaga Dzieciom z autyzmem, oraz podobnymi zaburzeniami, czuć się bardziej zrównaważonym. Kołysanie się łagodzi, odpręża i poprawia koncentrację. Dzieciom, które mają problem ze skupieniem się na zadaniach z matematyki, a także z czytaniem, będzie łatwiej skupić się na tych czynnościach, podczas siedzenia w fotelu hamakowym.

Fotel hamakowy bardzo łatwo zamontować jest w domy, więc nie będzie zajmował dużo miejsca. Niewątpliwą zaletą jest to, że gdy nie używamy fotela możemy go zdjąć z haka i schować.

Nie tylko Dzieci z autyzmem i podobnymi zaburzeniami skorzystają z obecności hamaka. Zmęczeni całym dniem Rodzice również poczują się lepiej, po kilkunastu minutach spokojnego kołysania:)

Popularne wyszukiwania:

  • hamaki dla dzieci
  • hamak dla dziecka
0

Dodaj komentarz