Niejedna osoba się ze mną zgodzi, że „zapoznając” dziecko z hamakiem, trudno jest później rozdzielić te dwa „obiekty” od siebie i bardzo dobrze. Niejednokrotnie udowodniono, że stymulacja, jaką dostarcza bujanie w hamaku, powoduje szybszy rozwój dziecka i jest odpowiedzialna za integrację wrażeń zmysłowych z otaczającego świata. Nie dziwi więc fakt, że kołysanie w hamaku lub kocu jest też często nierozerwalnym elementem terapeutycznym dzieci z wszelkiego rodzaju zaburzeniami rozwoju. Bardzo często hamak jest stosowany na zajęciach Integracji Sensorycznej lub rehabilitacji dzieci i niemowląt. W trakcie tych zajęć terapeuci lub rehabilitanci zajmują się dziećmi, które mają kłopot m.in. z równowagą, niepewnością grawitacyjną – ogólnie motoryką dużą oraz obniżonym lub wzmożonym napięciem mięśniowym. W usprawnianiu tych sfer coraz częściej używa się huśtawek hamakowych lub zwykłych hamaków, ponieważ kołysanie ma uzdrawiającą moc.

Wiem, że trudno jest stworzyć dziecku we własnym domu gabinet do terapii, dlatego warto pomyśleć chociaż o hamaku czy fotelu hamakowym, który można zawiesić zarówno w pokoju dziecka, jak i na balkonie/tarasie a w przypadku większych możliwości zawiesić lub postawić w ogrodzie. Jest to świetna forma rozrywki, ale również fantastyczny obiekt stymulujący rozwój każdego dziecka, więc dlaczego by się nie skusić chociaż na jeden.
Oto kilka moich propozycji:

Fotel hamakowy dla dzieci JOKI, JKD70

Fotel hamakowy dla dzieci JOKI, JKD70

Fotel hamakowy dla dzieci w formie podwieszanego siedziska – „Bocianie gniazdo”, wykonane z delikatnego w dotyku materiału, z duża miękką poduchą w środku.
cena: 511 zł

Fotel hamakowy dla dzieci, Kids Swinger

Wykonany z wodoodpornego materiału z filtrem UV. Prosta konstrukcja z gładkich drewnianych drążków zapewnia bardzo dobre trzymanie.
cena: 400 zł

Fotel hamakowy dla dzieci, Kids Swinger
Fotel hamakowy dla dzieci, HCS

Fotel hamakowy dla dzieci, HCS

Wykonany z organicznej bawełny, wytrzymały i miły w dotyku.
cena: 261 zł

Hamak dla dzieci, Chico

Hamak dla dzieci delikatny jak bawełna. EllTex – odporny na promienie UV I warunki atmosferyczne.
cena: 199 zł

Hamak dla dzieci, Chico

Te oraz wiele innych hamaków i foteli hamakowych, które będą pomocne w stymulacji rozwoju dziecka można znaleźć w sklepie intrenetowym www.whamaku.pl.

0