Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w indywidualnych aranżacjach ogrodów wokół domu, ale również w przestrzeni miejskiej. Materiały małej architektury wykorzystywane są do wyposażania parków, stref relaksu, placów zabaw. Przede wszystkim ma to na celu ożywienie przestrzeni oraz budowanie atmosfery miejsca.

Poniżej przedstawimy kilka ciekawych projektów aranżacji małej architektury z hamakami w roli głównej.

  1. Przestrzeń poznańskiego placu zaprojektowana przez Atelier Starzak Strębicki w ramach programu Generator Malta.
    Znalazły się tam scena muzyczna oraz scena teatralna. Strefy relaksu,w tym strefa hamakowa, strefa dla dzieci, kawiarnia, restauracja, strefa warsztatowa.
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie generator_malta.jpg
Źródło: http://sztuka-architektury.pl/article/2671/aranzacja-przestrzeni-generator-malta

2. Instalacja pod nazwą Mi Casa-Your Casa zaprojektowana przez meksykanów Héctora Esrawe oraz Ignacio Cadena. Projekt ma angażować i zachęcać do korzystania ludzi, którzy przechodzą obok z pobliskiego kampusu Woodruff Arts Center. Dzięki rekreacji, integracji społecznej, spektaklom oraz wystawom artystycznym, miejsce ma ożywić się na nowo.

Źródło: https://www.contemporist.com/mi-casa-your-casa-by-hector-esrawe-and-ignacio-cadena/

3. Interaktywny projekt na Targu węglowym w Gdańsku. Na placu rozmieszczone zostały leżaki, klocki oraz skrzynki, tak, by każdy mógł poukładać swoją przestrzeń. Była to świetna zabawa dla dzieci, które same tworzyły place zabaw.

Źródło: http://gdyby.pl/targ-o-weglowy/

4. Field Hammock został zaprojektowany przez Studio Toer. To hamak o powierzchni pokrytej syntetyczną trawą wykonaną z tkaniny poliamidowej.
Konstrukcja ma przypominać leżenie na łące.

Źródło: https://technabob.com/blog/2014/07/09/taer-grass-hammock/#

Zalet wprowadzania obiektów małej architektury w przestrzeń publiczna jest naprawdę wiele. Dzięki niej centra miast są bardziej interesujące, przyjazne i komfortowe.

1

Dodaj komentarz