Kiedy podejmujemy decyzje o zakupie pierwszego hamaka, zwykle nie posiadamy wystarczającej wiedzy, aby wybrać właściwie. Można powiedzieć, że decydujemy się na dany hamak na podstawie jego wyglądu – kolorów, wielkości, kształtu, zdobień. Warto jednak wiedzieć coś więcej na temat hamaków, tak abyśmy mogli przez długi czas cieszyć się z jego obecności…

Przeważająca część hamaków jest albo z drążkiem, albo bez niego. Wydawało by się, że hamaki  z drążkami są stabilniejsze, bardziej wytrzymałe, ALE tak naprawdę wszystko zależy od tego z jaką  myślą kupujemy dany hamak.

Drążki w hamakach znajdują się z obu stron hamaku (przy głowie i przy nogach).

Mogą być wykonane z drewna lub metalu. Ich zadaniem jest rozciągniecie hamaku, tak by dostęp do niego przy codziennym użytkowaniu był łatwy i wygodny.Niestety są także minusy… Drążek sprawia, że podczas snu źle rozkłada się środek ciężkości naszego ciała, co może powodować pewien dyskomfort. Powszechnie uznaje się, że hamaki tego typu są mniej wygodne do spania niż te bez drążka.

Prawda jest jednak taka, że to zależy od przeznaczenia hamaka. Jeśli chcemy w nim głównie leniuchować, czytać, bawić się, mieć do niego łatwy i szybki dostęp, to hamak z drążkiem jest idealny.

Natomiast jeśli chcemy mieć hamak przede wszystkim do spania, powinniśmy szukać takiego bez drążka. Wówczas sen będzie przyjemny, nasze ciało będzie mogło ułożyć się w dogodnej dla siebie pozycji,  my obudzimy się zrelaksowani i wypoczęci…:)

Wybór należy do Was:)

 

Zapraszamy na stronę: www.whamaku.pl

0

Dodaj komentarz