Czy zastanawiałeś się kiedyś nad wszystkimi korzyściami płynącymi z odpoczynku w hamaku? Pozytywny ich wpływ na psychikę jest wszystkim znany. Bowiem możliwość błogiego odpoczynku automatycznie pozwala na zupełny relaks. A co z naszym zdrowiem fizycznym? Okazuje się, że hamak jest świetnym lekarstwem!

 

hamak FLORA niebieski, La Siesta

hamak FLORA niebieski, La Siesta

Bujanie w hamaku powoduje redukcję stresu. To natomiast doprowadza do obniżenia ciśnienia kwi.

 

Korzystanie z hamaka pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta!

 

HAMAK… I PO BÓLU!

 

Kiedy kładziemy się w hamaku, nasze kręgi układają się we właściwy sposób w stosunku do kości ogonowej i głowy. Ciało ułożone w pozycji V sprawia, że w dolnej części naszego kręgosłupa, dyski ulegają rozciągnięciu. Wtedy nasze ciało zostaje wprowadzone w stan medytacji, uwalnia się od bólu i regeneruje siły. Kręgosłup ma wreszcie szansę na zupełne odciążenie i oswobodzenie się od ucisku na nerwy. Niesprzyjające na nasz kręgosłup siły grawitacyjne, ustępują miejsca kiedy  spędzamy czas na odprężeniu w hamaku. Bezdyskusyjnie jest to fantastyczny zastrzyk energii na kolejne dni.

 

Hamaki nie mniej korzystnie wpływają na aktywność mózgu. Idealnie sprawdzają się w leczeniu autyzmu jak i innych trudności, a pośród nich problemy z czytaniem czy przyswajaniem wiedzy.

Fotel hamakowy dla dzieci D70

Fotel hamakowy dla dzieci D70

Ruchy wykonywane w hamaku– jako środek leczniczy w zupełności polecany przez lekarzy – stymulują korę mózgową. Taki relaks wspomaga koncentrację i skupienie.

 

Dystrofia mięśniowa nie będzie tak dokuczliwa, jeśli spędzimy pół godziny w hamaku każdego dnia. Nawet dwie godziny intensywnego masażu nie daje takich rezultatów!

Joga i medytacja… czy hamak jest odpowiednim miejscem do tego rodzaju ćwiczeń? Jak najbardziej! Otoczenie i dobroczynne działanie hamaka pozwala na całkowite zapomnienie o codziennych problemach. Śpiew ptaków, delikatny powiew wiatru czy ciepło promieni słonecznych dodatkowo nas odpręża.

Hamak nie mniej korzystnie wpływa na zdrowie naszych dzieci. Terapia hamakowa, zapoczątkowana przez pediatrów z Kolumbii jest nowoczesną techniką, mającą na celu skuteczną pomoc wcześniakom. Wypoczynek w hamaku pozwala na dłuższy sen, co skutkuje szybszym wzrostem i rozwojem małych dzieci. Niewielkie hamaki umieszczane są wewnątrz inkubatorów, aby maleństwa z każdym kolejnym dniem rozwijały się prawidłowo.

Zestaw hamakowy dla niemowląt Yayita SP1

Zestaw hamakowy dla niemowląt Yayita SP1

 

Popularne wyszukiwania:

  • hamaki dla niemowląt
  • https://nahamaku com pl/hamaki-zastosowanie-w-terapiach/
0

Dodaj komentarz