Przy projekcie jednego z hamaków pracuje się tak długo, aż materiał, forma i paleta farb współgrają do tego stopnia, że są one w stanie przekonać nas i naszych klientów. Miłośnicy hamaków kładą nacisk nie tylko na estetykę produktu, lecz także na jego komfort i długowieczność.

Tradycja i nowoczesność

Dla wielu mieszkańców Ameryki Południowej hamaki są typowym elementem ich kultury i stylu życia, co odzwierciedla się w rozmaitych sztukach wyrobu i stylach hamaków. Poprzez kombinowanie farb i materiałów na nowo, wnosimy w dalszy rozwój tej szczególnej latymoamerykańskiej tradycji.

Dla starszych i młodszych

Hamak jest dla wielu ludzi towarzyszem na całe życie. Hamaki znajdują zastosowanie w najróżniejszych sytuacjach codziennego dnia: podczas zabawy z całą rodziną, w trakcie romantycznych momentów we dwoje, czy też w chwilach relaksu z dobrą książką w dłoni.

 

W domu i w drodze

Już marynarze doceniali hamak jako rodzaj przenośnego posłania na pokładzie statku. Do dzisiaj hamak nie stracił nic z elementu przygody, który kryje się w jego mobilności i zdolności dopasowywania się do otoczenia. W ciągu kilku sekund hamak zmienia każde, nawet najbardziej egzotyczne otoczenie w oaze spokoju i wypoczynku. Przy opracowywaniu nowych modeli kładziemy dodatkowy nacisk na komfort, estetykę i bezpieczeństwo. Wszystko to, by hamak dał się szybko i łatwo montować, dzięki czemu sprawia on tyle samo radości w drodze, jak i w domowym ogrodzie.

 

 

Bezpieczeństwo

Hamak służy odpoczynkowi i dobremu samopoczuciu – pod warunkiem, że można polegać na jego wytrzymałości i bezpieczeństwie użytkowania. Troszczenie się o możliwie najwyższe bezpieczeństwo w hamaku i fotelu wiszącym widzimy jako jedno z naszych najważniejszych zadań. Dlatego to skrupulatnie pracujemy nad przewidywaniem potencjalnych niebezpieczeństw i nad ich zapobieganiem poprzez odpowiednie dopasowywanie naszych produktów.

Testy obciążeniowe

Wszystkie hamaki i fotele hamkowe LA SIESTA poddawane są testom obciążeniowym. Podczas nich produkty zostają zawieszone na przeznaczonej do tego maszynie i obciążone wagą 2,5 razy większą od tej maksymalnie dopuszczanej. Na podstawie tego typu testów możemy zidentyfikować ewentualne  słabe punkty naszych produktów zanim trafią one do klienta.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – SafeTurn

W 1998 roku LA SIESTA wynalazła SafeTurn. SafeTurn jest zintegrowanym systemem obrotowym, który umożliwia obrót wokół własnej osi, bez skręcenia się sznurów. Dzieci uwielbiają obracanie się w fotelach wiszących, dlatego szczególnie w produktach dla dzieci Safe Turn jest nieodzowny.

Hamaki dziecięce

Dzięki naszemu ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu z produktami dla dzieci, znamy potencjalne niebezpieczeństwa mogące wystąpić podczas ich nieodpowiedniego użytkowania bez opieki dorosłych. We współpracy z BAG -uznaną niemiecką organizacją zachęcającą do aktywności fizycznej iwspierającą produkty troszczące się o poprawną postawę ciała (Bundesarbeitsgemeinschaft für Haltungs- und Bewegungsförderung) opracowaliśmy hamaki dziecięce odpowiadające najwyższym standardom bezpieczeństwa. Tego typu hamaki są nieco mniejsze od zwykłych i mają zamknięty typ zawieszenia, by wykluczyć niebezpieczeństwo powieszenia się.

 

TÜV-Rheinland

Przy opracowywaniu i rozwoju naszych systemów mocujących oraz stojaków pod hamak pracujemy razem z uznaną niemiecką instytucją – TÜV-Rheinland. Ci eksperci od kontroli jakości sprawdzają czy produkty spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa oraz dają oni wytyczne co do konstrukcji, by wykluczyć wszelkie źródła zagrożenia. Wszelkie systemy mocujące i stelaże marki LA SIESTA opatrzone są znakiem gwarancji bezpieczeństwa (GS).

źródło:http://www.lasiesta.com

 

0

Dodaj komentarz