W miarę zbliżania się wakacji wielu wędrowców wyruszy na długi weekend w poszukiwaniu przygód, szukając podróże i okrycia cudów natury. W międzyczasie wielu innych nie będzie w stanie uciec od obowiązków dnia codziennego i pozostanie w miastach. Jeśli zaliczasz się do tych ostatnich, ten artykuł jest dla Ciebie!

Chociaż natura zapewnia bogate naturalne stojaki na hamaki, nie jest to jedyny sposób na ich powieszenie. Przy odrobinie inspiracji i zdecydowanie odrobinie kreatywności hamaki można zawiesić niemal wszędzie. Oto nasze ulubione miejsca. Korzystaj z hamaka w mieście!

1. Pojazdy

Z pewnością nie jest trudno znaleźć kilka samochodów w mieście! Dzięki zestawowi naszych wszechstronnych pasów do bagażnika możesz łatwo rozłożyć hamak na chwilę relaksu, używając bagażnika dachowego lub innych punktów mocowania w pojeździe. Możesz nawet zamknąć drzwi samochodu na pasach hamaka, aby je zabezpieczyć. Hamak samochodowy również działa całkiem nieźle, jeśli masz tylko jeden pojazd. Po prostu znajdź pojedyncze drzewo, słupek lub inny nieruchomy obiekt po drugiej stronie. Relaks gwarantowany.


2. Przy basenie


Lokalny basen od dawna jest letnią tradycją, ale przyciąga nie tylko woda. Każdy publiczny basen ma dużo bujnej trawy i chłodnego cienia, który zapewnia relaks między kąpielami. Okazji do zawieszenia hamaka jest zwykle mnóstwo, np. Ogrodzenia, wiaty piknikowe, a czasem drzewka. Możesz nie mieć okazji obserwować dzikiego jelenia lub żubra z tego punktu widokowego, ale ludzie wokoło są również wspaniały przedmiotem obserwacji. Nie chcesz patrzeć na ludzi, patrz na przesuwające się po niebie chmury, to również odstresowujące.3. Na dachu

Widok ze szczytu góry zapiera dech w piersiach, ale dla mieszkańców miasta widok ze szczytu może być równie oszałamiający. Znalezienie zawieszenia na dachu bez konieczności posiadania biletu wstępu może być przygodą samą w sobie, ale jeśli masz dostęp do wysokiego dachu, sugerujemy pełne wykorzystanie. Opuszczone hale, każdy dach z filarami lub balustradą pozwoli Ci się podnieść i obserwować słońce zachodzące nad miastem.

4. Na lub pod mostem

Mosty to świetny, często malowniczy sposób na ucieczkę przed letnim słońcem i relaks. Znajdź kładkę o małym natężeniu ruchu lub kładkę dla pieszych, która zapewnia schronienie przed miejskim zgiełkiem. Sugerujemy zarzucenie pasów bagażnika wokół belek mostu, aby zapewnić bezpieczne miejsce. Upewnij się, że nie blokujesz ruchu pojazdów i pieszych. Prosimy o odrobinę myślenia o bezpieczeństwie podczas korzystania!

5. Twój sąsiedzki park

W każdym mieście znajdziesz skwer lub park, więc nie ma wymówki, żeby nie znaleźć w swojej okolicy otwartej przestrzeni publicznej. Przeglądaj swoją okolicę w Mapach Google i zobacz, jakie rodzaje terenów zielonych są w pobliżu. Możliwe, że natkniesz się na parki, place zabaw, pola, mokradła i inne fajne miejsca spotkań. Wypróbuj nowe miejsce i odkryj więcej ciekawych zakamarków swojego miasta!

Hamak w parku

6. Balustrady

Znajdź ładny zestaw balustrad oddalonych od siebie o 2,5-4 metry w obszarze o małym natężeniu ruchu. Są one zbudowane tak, aby były bezpieczne i utrzymywały ciężar ciała, więc balustrady są doskonałym miejscem do zawieszenia hamaka. Kampusy uniwersyteckie i szkoły publiczne zazwyczaj mają wiele fajnych miejsc, które latem zamieniają się w miasta-widma, więc możesz znaleźć miejsce tylko dla siebie i swoich znajomych.

7. Bramki piłkarskie

Jeśli jesteś rodzicem, prawdopodobnie już wiesz, że boiska do piłki nożnej mogą być dość popularne w parkach miejskich i nie zawsze są używane. Dowiedz się, gdzie grają lokalne kluby piłkarskie. Znajdziesz tam cele. Zarzuć pasy hamaka między dwa słupki bramki i ciesz się czasem spędzonym w parku. O ile nie chcesz być wiszącym celem, sugerujemy zaczekanie do końca treningu lub zakończenia gry!

8. Wszędzie!

Wiemy, że czasami znalezienie odpowiedniej konstrukcji do zawieszenia hamaka może być trudne. Właśnie dlatego stworzyliśmy lekkie składane stojaki do hamaków. Pozwala to na łatwą i szybki montaż i swobodę relaksu w dowolnym miejscu, więc nie bój się używać swojej wyobraźni!

9. Hamak miejski

Wiele miast zaczyna zapewniać swoi mieszkańcom specjalne strefy hamakowe w dedykowanych do relaksu miejscach publicznych. Obszary te zapewniają gotowe zestawy hamakowe. Jeśli masz szczęście, znajdziesz taki hamak z osłoną przeciwsłoneczną. Zadzwoń do lokalnego wydziału Parków i Rekreacji, aby sprawdzić, czy Twoje miasto posiada taką przestrzeń.

10. ???

Jakie jest twoje ulubione miasto? Zawsze szukamy nowych i innowacyjnych sposobów, aby bezpiecznie cieszyć się ładnym zawieszeniem hamaka. Podziel się z nami swoim ulubionym miastem, używając hashtagu #whamaku.pl, a będziemy Cię wyróżniać na naszym Instagramie!

Mamy nadzieję, że te pomysły dadzą Ci do myślenia, niezależnie od tego, czy podróżujesz, czy zostajesz w domu.

0

Dodaj komentarz