Jak spać w hamaku jesienią?

 

Hamakowy sezon może z powodzeniem trwać cały rok, oczywiście jeżeli przygotujemy się odpowiednio na warunki pogodowe. Hamakowanie w okresie jesiennym jest trudniejszym zadaniem niż latem, konieczne jest większe doświadczenie turystyczne, znajomość własnego organizmu, odpowiednie przygotowanie psychofizyczne i sprzętowe.

Czego potrzebujesz?

  • hamak
  • tarp
  • śpiwór zimowy
  • izolacja hamaka – underquilt

Możesz wybrać dowolny hamak, z kolei tarp powinien pozwolić na jak najlepsze “zamknięcie się” wokół hamaka.  Tarpy najczęściej są wykonane z wodoodpornego materiału z podklejanymi szwami oraz punktami montażowymi, dzięki czemu są całkowicie nieprzemakalne.

Hamakując jesienią nie można zapomnieć o dobrym okryciu ciała. W tym celu można zastosować śpiwór lub kołdrę . Ciekawe rozwiązanie stanowi produkt termiczny do hamaków połączony z ponczo. To wielofunkcyjny produkt , który jest w środku wypełniony mikrofibą Thermolite®, wyjątkowo ciepłą, przytulną i miękką jak puch. Sprawdza się w temperaturze mniejszej lub równej 0°C. Zajmuje niewiele miejsca, a skutecznie chroni w warunkach dużej wilgotności oraz niskiej temperatury.

Nocowanie w hamaku wcale nie musi być zarezerwowane dla miesięcy letnich. Podejmując decyzję o jesiennym hamakowaniu, trzeba pamiętać o tym, że niezbędne jest zastosowanie podwójnej ochrony. Komfortowe warunki zapewni ocieplanie od dołu i góry.

 

0

Dodaj komentarz