Jak urządzić salon ciekawie, bez uciekania się do wnętrzarskich stereotypów? Kluczem do sukcesu mogą okazać się dodatki dopełniające całości, takie fotel hamakowy. Ich obecność pozwala bowiem zagospodarować przestrzeń między meblami, kreując wrażenie harmonii i wielowymiarowości.
Niezależnie od wielkości salonu, zawsze warto jest maksymalizować jego funkcjonalność, tak aby znalazło się w nim miejsce nie tylko dla telewidzów. Fotel hamakowy do pokoju dziennego to indywidualność, która pozwala stworzyć niezależną strefę wypoczynku – decydując się na fotel hamakowy dodatkowo zyskujemy możliwość dowolnego ustawianie jego pozycji, przodem lub plecami do reszty towarzystwa.

https://i-h1.pinimg.com/564x/63/c8/e0/63c8e0adf8c54936db94ca68a6102f98.jpg


Bez względu na to czy sercem salonu jest stół jadalny z krzesłami, czy też klasyczny narożnik wypoczynkowy, zawsze warto pomyśleć o alternatywnych siedzeniach. Fotele hamakowe do pokoju dziennego są na tyle mobilne, z racji na swoje rozmiary, że stają się elementem codziennego redefiniowania przestrzeni. Można do nich z powodzeniem dostawić stolik do kawy, jako przeciwwagę dla kanapy lub odsunąć nieco dalej  – pod słoneczne okno lub bliżej kominka. Na swój sposób fotel hamakowy może być wręcz miejscem elitarnym – wygodniejszy niż krzesło czy sofa dzielona z innymi domownikami pozwala na pełen relaks z zachowaniem osobistego dystansu. Sam mechanizm hamaka bywa przyjemnym bonusem, umożliwiającym odpoczynek z małą dozą kołysania, która jest zakodowana w naszej naturze.

https://oneonroom.com/stunning-outdoor-decorating-ideas-to-try-this-summer/

@ sproutlondon


W większych salonach, gdzie nadmiar przestrzeni aż prosi się o rozgraniczenie na mniejsze strefy, doskonałym pomysłem może być kąt do lektury. Wygodny fotel hamakowy, stylowy stolik do kawy oraz lampa podłogowa to trio, które uszczęśliwi każdego mola książkowego. Można je zaaranżować zarówno w rogu przeciwległym do zestawu wypoczynkowego – aby odgrodzić się od hałasu telewizji, jak i pod oknem, gdzie dodatkową atrakcją jest dostatek światła dziennego. Wybierając fotel hamakowy do czytania warto zwrócić uwagę na wielkość siedziska i jego dopasowanie do naszych ulubionych pozycji. Osobom, które lubią podkurczać nogi proponujemy większe fotele hamakowe, podczas gdy miłośnikom prostych pleców spodobają się modele z ewentualnym zagłówkiem.

0

Dodaj komentarz