Ostatnio pisaliśmy o tym, że hamak nie tylko świetnie sprawdza się w ogrodach, ale także we wnętrzach. Tym razem coś o znalezieniu idealnego miejsca na fotel hamakowy…:)
Hamak we wnętrzu nie powinien zaburzyć wystroju mieszkania, więc najważniejszą rzeczą jest wybranie odpowiedniego modelu. Możliwości mamy wiele, od foteli hamakowych w stonowanych barwach, po wzorzyste i kolorowe.

           

Jeśli wnętrze jest małe, musimy pamiętać, żeby fotel hamakowy go zbytnio nie przytłoczył. W związku z tym starajmy się nie wieszać go na środku pokoju, ale gdzieś z boku. Może będzie mógł zająć miejsce fotela…?:) Poza tym umiejscowienie fotela hamakowego w kącie pokoju sprawi, że stworzymy sobie swój własne zakątek, w którym będziemy mogli wypocząć z ulubioną książką w ręku, bądź też zrelaksować się oglądając telewizję. Będzie to również dobre miejsce do pracy:)
Niewątpliwie duże wnętrza są znacznie bardziej wdzięczne jeśli chodzi o wykorzystywanie w nich powierzchni. Wówczas fotel może zawisnąć nawet na środku…
…Pamiętajmy jednak, żeby nie zaburzył ładu i nie wprowadził chaosu do naszego wnętrza. Hamak ma wywoływać jedynie pozytywne skojarzenia:)
Jeśli Wasze wnętrza utrzymane są w klasycznym stylu, nie bójcie się wprowadzić zabawnego elementu w postaci fotela hamakowego. Z pewnością wywoła on zainteresowanie Waszych gości, a Wam sprawi dużo przyjemności:)
Jeszcze jedna ważna praktyczna rada. Przed wybraniem miejsca dla fotela hamakowego upewnijcie się, że będziecie mogli swobodnie się w nim bujać – oczywiście na miarę możliwości, jakie daje Wam rozmiar pomieszczenia. Chodzi o to, aby fotel nie zahaczał o ściany znajdujące się w pobliżu, albo o meble.
Nie zostaje nam nic innego, jak życzyć Wam miłego kołysania się w Waszym domowym zaciszu!:)

0

Dodaj komentarz