W jednej z ostrowieckich szkół uczniowie mają zajęcia w sali hamakowej. Jak łatwo się domyślić, cieszy się dużą popularnością i należy do ulubionych przez młodzież. Jest to pierwsza w Polsce szkolna sala hamakowa – mówi Kinga Wnuk dyrektorka Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Panią dyrektor od lat fascynują nietuzinkowe przestrzenie szkolne. Bardzo dużą wagę przywiązuje do optymalnej organizacji przestrzeni, w której jej uczniowie i nauczyciele spędzają tak dużo czasu, tworzenia komfortowych stref nie tylko do nauki i pracy, ale również odpoczynku na zajęciach i między zajęciami. Stąd pomysł na urządzenie w murach szkoły sali hamakowej.

Kanapy, poduszki, czy worki sako to stały element wystroju wnętrz w tej szkole, a teraz dołączyły do nich również hamaki, które dotąd obok leżaków świetnie sprawdzały się w szkolnym ogrodzie.W sali hamakowej zajęcia prowadzone są przez cały dzień. Najczęściej odbywają się tam konwersacje językowe, historia, wiedza o kulturze czy wiedza o społeczeństwie.

Materiały Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dlatego właśnie hamaki zyskują coraz większą popularność. Nie ma bowiem nic bardziej komfortowego i wygodnego niż relaksacyjna nauka w hamak.

Wszystkie produkty można nabyć w naszym sklepie whamaku.pl

0

Dodaj komentarz