Hamak do doskonały element dekoracyjny , który dopełni wystrój tarasu. W sklepach z produktami ogrodowymi obecnie jest wiele hamaków – od klasycznych bawełnianych, po sznurkowe ręcznie tkane lub wyścielone, w którym czujemy się prawie jak w łóżku. Na stelażach i z drążkami. Który wybrać?

Dzisiaj niemal w każdym ogrodzie można spotkać hamak. Jest to wspaniała dekoracja i w dodatku niesamowita wygoda. A te hamaki w stylu boho szczególnie dodają otoczeniu lekkości i oryginalności.

To, jaki hamak wybierzesz zależy przede wszystkim od Twoich preferencji, stylu w jakim masz urządzony ogród, ilości miejsca. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, gdzie dokładnie zawiśnie hamak. Czy masz go na czym powiesić? Może będziesz potrzebował stelaża drewnianego. A może jednak w Twoim ogrodzie znajdują się drzewa lub posiadasz pergole, do której można zamocować hamak ogrodowy.


– Jeśli myślisz o hamaku, w którym będziecie bujać się gromadą, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie hamak rodzinny. Pamiętaj jednak, że do jego zawieszenie potrzebujesz dużo miejsca. Hamaki rodzinne mogą mierzyć nawet ponad 4 m.

Hamak rodzinny


– Jeśli hamak ma służyć głownie do relaksu, czytania książki i wypicia porannej kawy wybierz ten z drążkiem oraz może być w jasnych kolorach.
– W przypadku braku jakiejkolwiek podpory lub drzew najlepiej zakupić stojak do hamaków. W sklepach dostępne są drewniane i metalowe.
– Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym ogrodem lub tarasem świetnym wyjściem będzie fotel brazylijski. Nie zajmie dużo miejsca, a komfort użytkowania będzie podobny.


0

Dodaj komentarz