Nie każdy posiada ogromny ogród czy taras. Na szczęście hamak zmieści się nawet na niewielkim balkonie. Wystarczy wybrać odpowiedni model do wielkości posiadanej przestrzeni.

Dzisiaj hamaki bardzo często są nie tylko nieodłącznym elementem wyposażenia egzotycznych kurortów, ale także pełnią funkcję dekoracyjną i praktyczną w przydomowych ogrodach. Hamak to nie tylko ulubiony sprzęt żeglarzy, ale także survivalowców czy bushcrafterów, którzy wybierają go zamiast tradycyjnego namiotu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów producenci oferują hamaki różnej wielkości i rożnej specyfikacji, tak, by znaleźć odpowiedni hamak na balkon , ogród czy taras.

Rodzaje hamaków

Hamak meksykański wykonany jest zazwyczaj z gęsto plecionego sznurka, ale dostępne są także te na tkaninie. Hamaki meksykańskie nie posiadają drążków i świetnie dopasowują się do kształtu ciała.

Hamak typu amerykańskiego bazuje na wykonanym z gęsto plecionych sznurków miękkim siedzisku, ale jego konstrukcja opiera się na drewnianych drążkach, które rozciągają go i sprawiają, że hamak “nie zapada” się pod ciężarem leżącej w nim osoby. Dzięki temu siedzisko jest bardziej stabilne i wytrzymałe.

W jaki sposób zamontować hamak?
Montaż hamaka jest bardzo prosty. Ważne jest, aby mieć na czym go zawiesić. Istnieje wiele sposobów mocowania. Najprostszą metodą jest użycie taśm, którymi przeplatamy dwa drzewa, a do nich mocujemy karabińczyki i następnie hamak. Jest to najmniej inwazyjna opcja, która nie uszkadza kory drzew.

Na balkonie można zawiesić wszystkie rodzaje hamaków, zarówno te z drążkiem i bez. Przestrzeń dla hamaka klasycznego musi być odpowiednio szeroka. Hamak nie może obijać się o ściany. Jeden koniec może zostać zwieszony przy barierce a drugi za pomocą uchwytu do ściany. Jeśli odległość pomiędzy dwoma punktami jest zbyt duża należy użyć łańcuchy lub linki, którymi wyregulujemy ostateczną długość. Zaopatrz się w karabińczyki, dzięki nim szybko zdejmiesz hamak w razie potrzeby.

Fotel brazylijski świetnie sprawdzi się na bardzo małych balkonach. Po sezonie można go przenieść do mieszkania. Potrzebuje znacznie mniej przestrzeni niż hamaki, ponieważ montuje się je do sufitu.

0

Dodaj komentarz