Od komfortu, dobrego samopoczucia mamy zależy w dużej mierze dobrostan dziecka w pierwszych tygodniach po porodzie. To głównie mama będzie opiekowała się maluszkiem. Jej ciało jest mocno obciążone po ciąży i porodzie, dlatego warto zadbać o jej komfort na co dzień.

Zakup fotela to bardzo dobry pomysł dla każdej przyszłej mamy. Będąc w ciąży kobieta jest narażona na skrzywienia kręgosłupa i bóle nóg. Uciążliwe jest siedzenie na twardym, niewygodnym krześle czy stołku. Dlatego też warto pomyśleć o fotelu do karmienia swojego dzieciątka. Fotel do kamienia musi być przede wszystkim wygodny, mieć oparcie na głowę i szyję, gdzie można swobodnie się oprzeć. Podczas kamienia należy się zrelaksować, gdyż dziecko wyczuwa emocje rodzica, jego rozdrażnienie i podenerwowanie. Dlatego karmić powinno się w ciszy i spokoju. Wygodny fotel do karmienia może w krótkim czasie stać się ulubionym meblem świeżo upieczonej mamy, zwłaszcza jeśli jest doskonale dopasowany do potrzeb karmiących kobiet, które często uskarżają się na bóle pleców i kręgosłupa.

Przedstawiamy Wam model fotela wiszącego, który naszym zdaniem idealnie sprawdzi się dla mam karmiących piersią, butelką czy podczas wspólnych drzemek.

Fotel hamakowy HC-FR

Fotel wiszący HC-Comfy oraz HC-FR
Na tym fotelu karmiąca mama może swobodnie wyciągnąć nogi, poprawiając jednocześnie krążenie nóg. Dodatkowo fotel jest na tyle duży, że można przyjąć pozycję, która najlepiej odpowiada matce i jej dziecku. Niewątpliwie atutem krzesła hamakowego jest bujanie. Delikatny ruch pozwoli odprężyć rodziców, ale również ukołysać do snu noworodka.
W późniejszym etapie macierzyństwa fotel posłuży nam do czytania bajek dziecku.

2