Dzięki hamakowi rozwieszonemu na balkonie będziesz miał namiastkę urlopu na tropikalnej wyspie. Huśtawka w ogrodzie zaś, to doskonały dodatek do klasycznego zestawu mebli i z pewnością stanie się faworytem całej rodziny. Na co zwracać uwagę przy kupnie tych elementów wyposażenia ogrodu czy balkonu?

Hamak sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale również na sporym balkonie czy tarasie. Może być zamocowany do barierek, balustrady bądź drzew za pomocą lin. W przypadku, gdy nie mamy na czym go zawiesić, można wybrać model hamaka ze stelażem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy go przenosić w inne miejsc. Stelaże mogą być metalowe bądź drewniane, więc łatwo wkomponują się do wystroju i upodobań.

Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na solidność lin, a także dopuszczalne obciążenie. To powinno znaleźć się w specyfikacji hamaka. Kolejną istotną kwestią jest wielkość – na opakowaniu musi być podana długość całkowita oraz powierzchnia leżenia.
Materiał, z którego wykonano hamak to zwykle mocna bawełna lub płótno, często fantazyjnie kolorowane i zdobione, ale zdarzają się modele wykonane z wyjątkowo mocnego i lekkiego jedwabiu spadochronowego, który dodatkowo chłodzi ciało w upalne dni. To zazwyczaj hamaki turystyczne.

Fotele hamakowe również występują w wielu odmianach. Klasyczny model ma miejsce dla jednej osoby, ale na rynku możemy również znaleźć typy dwuosobowe. Krzesła brazylijskie posiadają drewniany drążek. warto dobrać do krzesła wiszącego miękkie poduchy, które podnoszą komfort użytkowania.
Kupując huśtawkę zwracaj uwagę na to, czy jest możliwość prania tkaniny, ponieważ na zewnątrz są szczególnie narażone na zabrudzenie lub przemoknięcie. Taki fotel wiszący można zawiesić również na niewielkim balkonie – na rynku znajdują się modele, które można powiesić na suficie na specjalnym haku lub stelażu do foteli hamakowych.

Popularne wyszukiwania:

  • https://nahamaku com pl/hamak-lub-hustawka-to-ozywi-twoj-balkon/
0

Dodaj komentarz