Do niedawna styl boho kojarzył się z odzieżą, która nawiązuje do hipisów lub z aranżacją wnętrz. Coraz częściej możemy go spotkać w ogrodach, na tarasach a nawet balkonach. I wcale nas to nie dziwi, ponieważ stwarza miejsce przytulne, ciepłe i oryginalne. Oprócz makram, ozdobnych frędzli, drewnianych dodatków warto sięgnąć po wypoczynkowy must have tego sezonu – hamaki ogrodowe.

Jeśli Twoim marzeniem jest posiadanie hamaka, możesz go powiesić bez względu na to, w jakim stylu urządzony masz swój ogród. Najważniejsze jest, by wypoczywać w miłych warunkach.

Ogród w stylu boho
Roślinność w ogrodzie w stylu boho w zasadzie może być dowolna. Często na instagramowych zdjęciach widać palmy, kaktusy. Ważne są jednak dodatki, ponieważ to one odróżniają styl boho od innych. Miękkie poduszki, plecionki, makramy w naturalnej kolorystyce – to łagodzi nam ogólny obraz. Artystyczny klimat ogrodu pomoże stworzyć nam kolorowy hamak lub ten z ozdobnymi frędzlami. Hamaki ogrodowe są wręcz stworzone do ogródków w stylu boho, który uwielbia egzotyczne dodatki. Meksykańskie girlandy, marokańskie pufy, tureckie dywany czy japońska ceramika w stylu boho mogą egzystować obok siebie, i co więcej, wspaniale się uzupełniać.
W tym stylu bardzo ważny jest nieformalny charakter aranżacji, stwarzający atmosferę sprzyjającą relaksowi. Dopasowujący się do ciała hamak idealnie wpisuje się w tę koncepcję. Nie powinniśmy tu pomijać krzeseł brazylijskich, czyli hamak i krzesło w jednym.

W jaki sposób zawiesić hamak w ogrodzie?
Posiadasz już hamak, ale zastanawiasz się w jaki sposób go zamontować? Rozejrzyj się dookoła swojego ogrodu. Jeśli posiadasz drzewa, potrzebujesz tylko zestawu montażowego. Optymalna odległość miedzy dwoma punktami to 400 cm. Innym rozwiązaniem jest hamak ze stelażem, wówczas montaż odbywa się zgodnie z instrukcją producenta.

Masz już wszystko. Teraz wystarczy wyciągnąć się na hamaku i sięgnąć po ulubiona książkę.

0

Dodaj komentarz